Değerli Meslektaşlarımız;

İVHOAKADEMİ EĞİTİM MERKEZİMİZİ TÖRENLE HİZMETE AÇTIK
Meslek Odası olarak bir büyük hayalimiz daha gerçek oldu ve yeni İVHOAKADEMİ Eğitim Merkezimizi törenle hizmete açtık.
Kurdele kesiminin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programa, TVHB tarafından hazırlanan “Cumhuriyetin 100. Yılında Veteriner Hekimlik” kısa belgesel filminin izlenmesi ile devam edildi. Daha sonra; İVHO Başkanı N. Erdinç ORHAN, Tarım ve Orman İl Müdürü Ahmet Yavuz KARACA, İÜC Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan ALPAK, Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Murat ARSLAN ve Ord. Prof. Dr. Süreyya Tahsin AYGÜN’ün ailesi adına yeğeni Duygu ELBİR birer konuşma yaptılar.
Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Emre FIRINCI, İBB Veteriner İşleri Müdürü Dr. Fevzi KARAAĞAÇ, Kadıköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ali İhsan METE, Veteriner Hekimler Derneği adına Teoman ASLAN, KHVHD adına Başkan Erkut GÖREN, KLİVET adına Başkan Çağıl ÇOKCOŞKUN, Veteriner Halk Sağlığı Derneği adına Başkan Azmi YÜKSEL, KHEDİ Derneği adına Prof. Dr. Nuri TURAN,
Veteriner Kardiyoloji Derneği Başkanı Dr. Onur İSKEFLİ ve MSD Ülke Müdürü Dr. Burhan HACI açılış töreninde bulundu ve isteyenler kürsüden katılımcıları selamladılar.
Meslekte 40 yılını tamamlamış 80 meslek büyüğümüze plaketleri takdim edildi ve isteyen meslek büyüklerimiz düşüncelerini dile getirerek duygusal anlar yaşadılar. Meslek büyüklerimizin bir arada olmaktan ve hatıraları canlandırmaktan duydukları mutluluk görülmeye değer bir sevinç kaynağımız oldu.
Katkıda bulunanlardan; Royal Canin’i temsilen Ülke Müdürü Aslı ÇELİKKOL ve Erhan SABUNCU, Nestle PURINA’yı temsilen Veteriner İlişkileri Müdürü Uyanış ÖCAL, MVM’yi temsilen Burak GÜLTEKİN’e plaketleri sunuldu. Açılış ve plaket sunma törenine çok sayıda akademisyen ve meslektaşımız katılarak bizleri onurlandırdılar.
1985 yılında Veteriner İşleri Genel Müdürlüğü kapatıldığında 6 olan fakülte sayısı, bilimsel kriterler ve teknik şartlara riayet edilmeden açılanlarla birlikte 32’ye çıkarılmıştır. Bugün verilen eğitimin yetersizliği meslek içi sorunlarımızın ana kaynağı durumundadır. Açılışını yaptığımız eğitim merkezi; bu problemi bir nebze hafifletmek ve üyelerimizi meslek icrasında daha donanımlı ve başarılı hale getirmek, sosyal ilişkileri ve mesleki aidiyeti güçlendirmek, etik ve deontolojiyi kökleştirmek için hizmet verecektir.
İVHOAKADEMİ Eğitim Merkezi’inde, adını büyük gurur kaynağımız Ord. Prof. Dr. Süreyya Tahsin AYGÜN’den alan 110 kişilik konferans ve 40 kişilik uygulamalı eğitim salonları bulunuyor. Birleştirildiğinde 150 kişilik bir kapasiteye çıkabilen eğitim salonlarının yanı sıra vetcafesi, toplantı ve yönetim odasından oluşan ofisleri ile birlikte kompleks bir yapı hüviyetine kavuşuyor.
Mülkiyeti odamıza ait olan bu büyük eseri mesleğimize kazandırmanın heyecanı ve mutluluğunu birlikte yaşamak için katılım sağlayanlara, yıllardır oda kurullarında görev alanlara, projenin gerçekleşmesi için katkı verenlere ve aidatlarıyla destek olan tüm meslektaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Saygılarımızla.
İSTANBUL VETERİNER HEKİMLER ODASI
YÖNETİM KURULU